Amióta parfüm van, azóta hamisítják is. Pláne manapság, amikor az eredeti parfümök ára (irreálisan) az egekben. Mert, kérem, a nagy divatházak parfümjei vagy a kozmetikai cégek parfümtermékei szinte mind szintetikus anyagokból készülnek (kivéve a niche illatokat, kis parfümházakat). Nyilvánvaló, hogy a jól hangzó Gucci, Chanel, Dior nevet kell megfizetni egy-egy drogériában plusz a drogéria saját kis hasznát. A spórolás jegyében zarándokol annyi honleányunk piacokra, aluljárókba, internetes aukciós oldalakra, ahol 100 ml-s Sánelleket igazán óccsón adják.
Honnan ismerjük fel, hogy hamis a parfüm?
1. jel: Legyen gyanús, ha 100 ml-s a kiszerelés, mert szinte csak nagy mennyiségűt hamisítanak.
2. jel: 100ml-s, és a "hülyénak is megéri" áron adják....tuti hamis! Egy 100 ml-s Chanel ára lagelább 25.000 Ft, ennél olcsóbb, ami eredeti nincs!
3. jel: Maga a parfüm nem is létezik! Nyilván tuti hamis:) Lelőhelyeik: aukciós oldalak!
Kedvencem ez a "Chanel Chance Black": az üvege az eredeti Chance vonalat követi, csak éppen egy elrugaszkodott fantáziájú "parfümőr" megálmodta a Black változatát...:D
Ez az Armani a megtévesztésig hasonlít az Armani Code-ra, csak zöld:) Nyilvánvalóan a megtévesztésre játszik, mert egyértelműen Giorgo Armani van ráírva, egy nem létező parfümnévvel.
A következő gyöngyszem személyes kedvencem! A D&G The One dobozára hajazó külsőben egy Sexy Choclate rejtőzik:D
Íme, Light Blue rajongóknak, csak kicsit másképp!
Az aukciós oldalon így hírdeti az illető:
"D&G Light Pink hölgyeknek, originált, azonnal elvihető. Igen, megtaláltad, amit keresel, ne hagyd ki!"
Tehát originált Light Pink...és még igaza is van:D
4. jel: A doboz, a parfüm neve stimmel, csak a parfümház neve tér el az eredetitől egy-két betűvel (mint az Adidas vs Abibas).
Itt egy remek Moschino parfüm szinte élethű utánzata látható Moonshine néven...a hangzásuk is igen hasonló...gondolták, egy enyhén diszlexiás vásárlónak fel sem tűnik...
5. jel: A dobozon és az üvegen lévő sorszámnak mindig egyeznie kell!
6. jel: Gagyi megjelenés. A kupak fura, látszik, hogy nem pontosan kidolgozott, a parfümben lévő fúvóka nagyon elhajlik az üvegben, túl hosszú (bár az eredetinél is egyes márkáknál picit(!) behajlik a vége, de pl a Chanelnél pont nem!
7. jel: Ilyen kiütések lepik el a tested! Nem vicc: a hamis parfüm akár mérgező is lehet. A Harper's Bazaar magazin készített egy cikket a hamis parfümökről, ahol leírták, hogy ezek tartalmazhatnak fagyállót, baktériumot és vizeletet (!), valamint allergiás reakciókat válthatnak ki.
Az ebay-t már kártérítés megfizetésére kötelezte a LVMH luxusipari konszern (Kenzo, Givenchy, Dior), mivel töménytelen hamis parfümöt értékesítettek az ebay-en keresztül. Januárban olvasható volt, hogy egy román kamionban 850 millió Ft-nak megfelelő értékű hamis parfümöt találtak. Ilyen környezetben már kevésbé vonzó a "cucc", nem?! (kép:mti)
Ha pofátlanságnak tartod a nagy parfümériák irreális árait, akkor ajánlom a nagyon jó, megbízható internetes parfümériákat (pl www.parfumcenter.hu). Itt is óvatosságra intek mindenkit! Először keressen rá fórumokon, hogy az adott netes parfümériáról milyen tapasztalok születtek, és ez alapján válasszon. Itt is érvényes a garancia. Ha nem vagy elégedett az áruval, köteles visszavenni az eladó!
Köszönöm Titimaminak az ihletet:)
Illatos napot!